Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Hovorany - zámek Milotice

Zámek Milotice - pohled ze zahrady

Z Hovoran vyrazíme po nově zbudované cyklostezce do sousední obce Šardice, po které se dostaneme k areálu vinných sklepů Za hřištěm. Pokračujeme po nezpevněné cestě podél  Šardického potoka přes Kamenný mostek kolem nově upraveného biokoridoru k Mistřínské pískovně ,kolem které vede asfaltová cesta do obce Mistřín.

Zde se napojíme na cyklostezku Mutěnice –Kyjov. Dáme se směrem na Kyjov a ve Svatobořicích u elektrosvitu odbočíme  doprava kde nás silnice přivede po Hraběcí cestě k baroknímu zámku Milotice. V nohou máme  příjemných 13 km. Po prohlídce zámku ,zahrad a případném občerstvení se můžeme  vydat na zpáteční cestu  směrem  k areálu vinných sklepů Šidleny, dál  na Dubňany - kolem kempu Josef se dostaneme k dubňanské sklárně za kterou se opět napojíme na cyklostezku Kyjov – Mutěnice po které pokračujeme k Jerohněvickému rybníku. U jeho hráze se vydáme po lesní cestě přes bývalý důl Ivanka zpět do Hovoran. Cestou můžeme navštívit Památník Rovnosti se zbytkem vojenského bunkru z 2.světové války v Hovoranském  lese. Odtud už nás čeká příjemný sjezd mezi meruňkovými sady k areálu Hovoranských sklepů - Hluboká cesta a Benátky, kde své dnešní putování zakončíme buďto výborným vínkem ve sklepě u některého vinaře, nebo příjemným posezením u Hovoranského rybníka v občerstvení U sumce.