Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Hovorany - Čejkovice (tvrz Templářů, větrný mlýn)

Na dnešní výlet vyrazíme směrem na Čejč, kde se můžeme zastavit u pramene sirnaté vody zvaném Heliga z kterého podle pramenů pila i Marie Terezie. Dále pokračujeme po silnici na Čejkovice. Cestou se zastavíme u Bezedného rybníka, který se ukrývá  ve stínu stromů v polovině cesty do Čejkovic.

Po  chvíli oddechu pokračujeme v cestě na vrchol a pak prudkým sjezdem do obce, kde můžeme po domluvě s místním vinařem navštívit nejstarší  dochovaný sklep. V centru obce se tyčí dominanta obce - Templářská tvrz v jejímž sousedství se nachází známé Templářské vinné sklepy, kde je možno při prohlídce historických chodeb vidět jak moderní technologii výroby vína, tak největší funkční sud na víno v celé české republice. Po příjemném ochlazení ve starých chodbách pokračujeme směrem na Starý Poddvorov kde narazíme na krásně dochovaný Větrný mlýn.  Na křižovatce mezi Starým  a novým Poddvorovem se můžeme vydat do Nového Poddvorova na vyhlídku z místní rozhledny , anebo pokračovat přes Starý Poddvorov  kde se u hřiště vydáme po turistické značce v příjemném stínu dubového lesa do Mutěnic, kde se zastavíme na prohlídku v muzea vinařství a pak už nás čeká jen přejezd do naší obce Hovorany.