Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Hovorany - Vrbice

Dnes se vydáme na další vyhlídkový cyklo-výlet po okolních obcích. Vyrazíme směrem na Čejč, kde u vlakového nádraží odbočíme vpravo na polní cestu a alejí pokračujeme do Terezína. Projedeme kolem stájí s koňmi a po hlavní cestě se dáme vlevo na Kobylí. Podél kobyliských sklepů se dostaneme na náves kde pokračujeme vlevo do kopce - asi v polovině nás čeká odpočívadlo - muzeum.

Po jeho prohlídce pokračujeme ve stoupání mezi vinicemi k Vrbici. Na samém vršku se tyčí kostel, od kterého jsou vidět Mušovská jezera, Hodonín , Bílé Karpaty, Buchlovské vrchy… Z druhé strany kopce je jako připomínka 2 sv. války pravé vojenské dělo. Pod našima nohama se ovšem ukrývá poklad - Vrbecké sklepy vykutané přímo v podloží kopce - nekvelbené jak je všude jinde zvykem. Místní vinaři nás jistě rádi pohostí a pochválí se svým sklípkem. Po krátkém oddychu se vydáme po cyklotrase do Čejkovic na prohlídku templářských sklepů či rodného domu TG Masaryka. Poté se po hlavní silnici vydáme přes Čejč zase zpátky do našich krásných Hovoran.