Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Hovorany - Klobouky (větrný mlýn)

Dnešní výlet z Hovoran nás zavede k větrnému mlýnu do Klobouk. Vyjedeme po hlavní silnici směrem na Brno přes nám již známou Čejč a Terezín do Krumvíře, kde na začátku obce můžeme navštívit hrnčířskou dílnu.

Vyrábí se zde ručně krásné keramické díla od květináčů, amfor až po nádherné dekorační upomínkové předměty s vinařskou tématikou. Dále se zastavíme v místním muzeu po jehož návštěvě pokračujem směr Klobouky kde nás přivítá kloboucký zámek, kaple sv. Barbory a nad obcí jeden z původně tří větrných mlýnů. Tento je po rekonstrukci a v letních měsících i s velmi poutavým vyprávěním místního průvodce. Z větřáku jsou nádherné výhledy do okolní krajiny. Zpátky se vydáme přes Morkůvky do Brumovic a dál směr obec Terezín, před kterou se dáme v pravo na polní cestu, která nás dovede kolem Kobylské skalky do Čejče a odtud to máme jen dva km k našim Hovoranským sklepům.