Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Zajímavá místa

Místa, která doporučujeme k navštívení.

Baťův kanál

Baťův kanál je historickou vodní cestou nacházející se ve východní části jižní Moravy. Jedná se o vodní cestu vybudovanou v letech 1934 – 1938 za účelem závlah, plavby a zvýšení hladiny spodních vod, ale především za účelem dopravy lignitu firmou Baťa z Rohatce do Otrokovic.

Číst dál...

Květná zahrada Kroměříž

Květná zahrada (původním názvem Libosad) v Kroměříži, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celé Evropě - ve své době byla označována jako zahrada Moravy (Hortus Moraviae).

Číst dál...

Lednice

Pohádkově vypadající zámek s rozlehlým parkem, který se nachází v obci Lednice na pravém břehu řeky Dyje, patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice. Výlet do Lednice vám možná zabere celý den, avšak na každém kroku je na co se dívat, co obdivovat.

Číst dál...

Mikulov

Město Mikulov Vám nabízí především poznávání, a to doslova všemi smysly. Pro mnohé je důvodem k návštěvě historie města vtělená do architektonických památek, pro milovníky přírody a aktivního odpočinku jedinečné přírodní podmínky regionu. Těm z Vás, kdo dovedete ocenit dobré víno, nabízíme místní vinařskou tradici.

Číst dál...

Moravský kras

Moravský kras je nejznámější a nejlépe vyvinuté krasové území v České republice. Leží severně od Brna a je tvořeno devonskými vápenci na ploše 100 km2. V Moravském krasu je evidováno přes 1100 jeskyní, z nichž pět je zpřístupněno veřejnosti. Nejnavštěvovanějšími jeskyněmi jsou Punkevní jeskyně.

Číst dál...

Pálava - dominanta Jižní Moravy

Od roku 1976 CHKO, od roku 1986 na seznamu biosferických rezervací UNESCO. Jedno z nejpestřejších území co do počtu společenstev rostlin a živočichů. Vedle suchých skalních stepí zde najdeme i mokřady v údolí řeky Dyje.

Číst dál...

Strážnice

Ozdobou města Strážnice je zámek obklopený rozsáhlým parkem. Svou dnešní novorenesanční podobu s klasickými prvky však získal až v polovině 19. století. V prostorách zpřístupněných veřejnosti si mohou návštěvníci prohlédnout historickou knihovnu, která obsahuje 13 000 svazků knih a stálou expozici „Nástroje lidové hudby v České republice", jedinou svého druhu ve střední Evropě.

Číst dál...