Strict Standards: Declaration of JCacheControllerView::get() should be compatible with JCacheController::get($id, $group = NULL) in /home/moravanakole.cz/moravanakole.cz/libraries/joomla/cache/controller/view.php on line 137

Strážnice

Ozdobou města Strážnice je zámek obklopený rozsáhlým parkem. Svou dnešní novorenesanční podobu s klasickými prvky však získal až v polovině 19. století. V prostorách zpřístupněných veřejnosti si mohou návštěvníci prohlédnout historickou knihovnu, která obsahuje 13 000 svazků knih a stálou expozici „Nástroje lidové hudby v České republice", jedinou svého druhu ve střední Evropě.

Mnohé z nich jistě zaujmou i každoročně se obměňující výstavy v zámecké galerii. Pro koncerty a jiné kulturní programy se využívají prostory růžového, zeleného a žlutého salonku.

Dále ve Strážnici najdete skanzen s ukázkou bydlení, hospodářských stavení a jiných budov charakteristických pro Slovácko. Můžete navštívit městské muzeum nebo si půjčit loď a projet se po Baťově kanále buď sami nebo se zkušeným kapitánem.

Prostě Stážnice Vám zabere celý den a nebudete se ani chvilku nudit. Znavení můžete složit hlavu v místním kempu kde načerpáte sílu k dalším výletům po zajímavých cílech v okolí.

 

REKREAČNÍ OBLAST LUČINA

V malebném udolí potoka Radějovka je přírodní koupaliště (2 ha) s rekreační oblastí, která nabízí koupání, cykloturistiku, houbaření i zázemí s ubytováním.


 

ROZHLEDNA TRAVIČNÁ

Železná rozhledna nacházející se na kopci Travičná (380 m nad mořem) byla postavena v roce 2000 jako součást vysílače GSM a je první rozhlednou v CHKO Bílé Karpaty. Po vystoupání 177 schodů se můžete kochat rozhledem z vyhlídkového ochozu ve výšce 35 m. V atriu pod stožárem je stálá expozice o přírodě a kultuře CHKO Bílé Karpaty.

 

SALAŠ TRAVIČNÁ

Výletní arál nabízí malé muzeum kopaničářských roubených staveb salaše, ekologickou naučnou stezku se 7 zastaveními, arboretum původních dřevin Bílých Karpat a sportovní atrakce pro malé a velké – lávky přes vodu, lanovky, lana, horolezecký strom. V okolí jsou pastviny pro ovce, kozy a koně.